ВОЛЗ (волоконо оптична лінія зв’язку) – це сучасна система передачі інформації за допомогою кабелю на швидкості світла.
 
Будуючи таку лінію зв’язку необхідно грамотно підібрати кабель для відповідного типу прокладання.
 
Оптичні кабелі виконуються в достатньо міцному виконанні, що здатне витримувати різні кліматичні та механічні навантаження.
 
В основному, будуючи лінії ВОЛЗ викорустовують:
 
  • Кабелі для прокладки в грунтах 1-3 категорій (без мерзлотних деформацій), в кабельній каналізації і трубопроводах на мостах і естакадах, в тунелях, колекторах при введенні в будівлі, в тому числі в місцях, заражених гризунами, а також по зовнішніх стінах будинків і споруд. Шар броні виконаний з сталевої гофрованої стрічки і, крім механічного захисту, служить гідробар'єром, який перешкоджає дифузії вологи через полімерні оболонки в сторону оптичного волокна. Між бронею і оптичним модулем прокладена водоблокуюча стрічка. Зовнішня оболонка виготовлена з УФ-стабілізованого поліетилену високої щільності. Для додання додаткової міцності конструкції в зовнішній оболонці розміщають силові елементи, виготовлені з сталевого дроту або кевлару.
  • Самонесучі кабелі типу “вісімка”, для підвісу на опорах, стовпах ліній зв'язку та електропередач, міського електротранспорту, між будинками та іншими об'єктами.
Таким чином, опираючись на досвід і кваліфікацію по вибору кабелю та відповідного його монтування, Ви будете впевнені, що ВОЛЗ збудовано згідно всіх норм і вимог та буде введено в експлуатацію належним чином.
 
Спеціальна техніка та механічні засоби, що укладають кабель, дозволяють будувати значні лінії ВОЛЗ, довжина відрізку яких може сягати до 10км, проте все одно при будівництві ВОЛЗ, а також при монтуванні кінцевих роз’ємів для підключення, необхідне зварювання оптичних волокон.
 
Зварювання волокон проводять спеціальним апаратом, що розплавляє скляні трубки, та надійно їх з’єднує.
 
Спершу необхідно зняти ізолюючі поверхні з волокна. Після цього необхідно підготувати кінці жил, за допомогою дегідрованих спиртів знежирити їх та видалити всі рештки гідрофобних наповнювачів. Після чого волокно готове до сколювання (відсікання рівного вертикального надрізу), та безпосереднього зварювання. Сучасні апарати мають автоматичне та автономне виконання, вони самі підлаштовують діоди, самі зачиняють вітрозахисні кожухи та показують результати роботи в затуханнях (dB). А акумулятори що живлять такі апарати, дозволяють на повному заряді провести до 200 зварювань волокон з прогрівом термоусаджувальних захисних гільз.
 
При зварюванні дуже важливо є контроль оператором всього процесу, оскільки в подальшому це матиме вирішальне значення в загальному показнику затухань потужності на трасі ВОЛЗ, а відповідно до цього і вибір обладнання та можливість чи неможливість використання тієї чи іншої технології в мережі.
 
Після завершення процесу погодження та розробки проекту, за допомогою досвідчених спеціалістів будівництво переходить на етап самого монтажу, що включає в себе також великий перелік засобів та методів прокладання, кріплення, біркування, підготовки виконавчої документації. При будівництві одної ділянки ВОЛЗ можуть бути присутні як земельні роботи так і роботи в каналізації, а також висотні небезпечні роботи на опорах, матчах, високовольтних лініях, та інших об’єктах прокладання ВОЛЗ із застосуванням спеціалізованого кріплення, дозволів та технічних наглядів.
 
Будівництво ВОЛЗ є складним, трудомісткий процесом, саме тому лише висока кваліфікація та досвід, здатна забезпечити можливість проектування, будівництво, експлуатацію та обслуговування ВОЛЗ у відповідності до високих вимог нормативних документів а також потреб Замовника. Для побудови лінії ВОЛЗ, потрібно пройти всі етапи, від розробки технічного завдання (ТЗ), отримання технічних умов (ТУ) до всього монтажу й виготовлення виконавчої документації та введення в експлуатацію ВОЛЗ. Одним з фінальних етапів успішно виконаного проекту, буде маркування, тестування та видача відповідних рефлектограм і актів по всій ділянці ВОЛЗ.