Сьогодні всі ми розуміємо, що охорона співробітників, майна та цінностей – це важлива складова успіху компанії. Саме тому пожежна сигналізація, пожежне оповіщення та пожежні автоматичні системи стали незамінними елементами засобів безпеки. Для максимальної продуктивності системи потрібно отримати комбінований варіант, що буде наділений внутрішнім “інтелектом”, який дозволить виявити небезпеку, сповістити про неї, а також нейтралізувати джерело.
Обладнання протипожежного захисту в автоматичному режимі виконає свою роботу, від направлення тривожного імпульсу на пожежний пульт, до видалення продуктів горіння та усунення небезпеки внутрішніми системами.
Звичайно, щоб звести до мінімуму вірогідність виникнення пожежі – потрібно чітко дотримуватись правил пожежної безпеки. Проте за наявності автоматизованих протипожежних систем оповіщення, сигналізації та знешкодження джерела загоряння – таке приміщення стане значно безпечнішим для життя і здоров’я людей, захисту майна й речей.
Головне призначення такої системи, є отримання інформації, її обробка та надсилання тривожного імпульсу про порушення спокою, в області пожежної безпеки. Тому таке комплексне рішення являє собою цілу низку датчиків, сигналізаторів, контролерів, засобів оповіщення. Всі засоби, інтегруються в єдину складову, що поєднана з інженерними, комунікаційними системами, та дає абсолютно точну інформацію на пульт диспетчера, а також застосовує протипожежні системи гасіння й нейтралізації вогню.
В проектуванні системи протипожежної сигналізації, оповіщення та засобів протипожежної автоматики, ключову роль відіграє тип об’єкту, його експлуатаційні характеристики та функції.
При побудові системи протипожежного захисту необхідно розуміти такі етапи:
- Проектування комплексу захисту;
- Складання плану евакуації, у відповідності до архітектури приміщень, будівлі;
- Прокладка вогнестійкого інформаційного кабелю, та вогнестійких розподільчих коробок;
- Проектування місць встановлення звукових оповіщувачів та візуальних вказівників;
- Встановлення необхідної кількості датчиків, такого, що вимагає конкретна система захисту, та тип приміщення;
- Встановлення автоматичних систем пожежного гасіння, трубопроводів, автоматичних вогнезатримуючих клапанів, дверей, автоматичних клапанів відкриття магістрального протипожежного трубопроводу, встановлення систем газового тушіння, тощо;
- Складання актів про здачу протипожежної системи оповіщення і сигналізації в експлуатацію, та подальшим обслуговуванням.
Такі системи мають можливість також підключати на моніторинг та експлуатацію, датчики диспетчеризації, що виявляють порив чи пошкодження ліній трубопроводу та мереж опалення.
Для встановлення протипожежної сигналізації, системи звукового та візуального оповіщення людей, а також встановлення засобів автоматики, спершу проводиться аналіз приміщення, розробляється проектна документація, опираючись на діючі норми ДБН, та вибирається лише сертифіковане обладнання, що максимально буде відповідати Вашому інтер’єру та вимогам. Після цього, виконується якісний монтаж, та на завершальній стадії, проводиться пусконаладка цілісної системи при всіх режимах її роботи й здача комплексу контролюючим відповідним органам, згідно діючого законодавства. Після введення в експлуатацію, система приймається на подальше гарантійне та післягарантійне обслуговування, а також виводиться на диспетчерський пульт швидкого реагування.