Будівництво мережі FTTB – це дуже трудомісткий та дорогий процес. Досвід підказує, що основні затрати при створенні ВОЛЗ йдуть не на кабель, а на сам процес будівництва, погодження проектів, дозволів, технічний нагляд, здача документації, зварювання, упакування, герметизація, та узаконення оптичних розподільчих муфт по трасам укладання ВОЛЗ.
На сьогодні архітектура FTTH/B (Fiber to the Home/Building) дуже широко розвивається. На початку свого існування такі мережі мали місце лише в муніципальних і комунальних службах, проте зараз її починають втілювати все частіше, як крупні магістральні оператори зв’язку, підприємства, що будують доступ безпосередньо до житлового будинку/квартири кінцевого замовника, так і окремі компанії, що об’єднують свої філії чи офіси, утворюючи прямі шляхи доступу до віддалених джерел певних сервісів, чи навпаки об’єднуючи їх в “локальну” мережу.
З рівнем росту кількості мереж, все частіше застосовується будівництво за технологією пасивної оптичної мережі (Passive Optical Network, PON). При використані PON мережа може прокладатись оптичним кабелем від самого кінцевого комп’ютера. Дана структура основується на використанні всього одного пристрою концентратора, що служить приймачем – передавачем, від якого інформація надходить до абонентського терміналу і приймається в зворотному напрямку. Кількість абонентів залежить від потужності концентратора і максимальної швидкості цього приймально – передавального пристрою. На сьогодні технологія PON забезпечує пропускну здатність до 2,5Гбіт/с., і може по одному ВОЛЗ забезпечити зв’язком до 64 абонентів.
Таким чином основною різницею FTTB від PON, що реалізується на ВОЛЗ, – є необхідність встановлення активного розподільчого чи маршрутизуючого обладнання. Тоді як перевагами мережі PON залишаються такі характеристики:
- Відсутність активних, залежних від безперебійного живлення елементів;
- Мала кількість основних концентраторів;
- Економія оптичних волокон, та відносно доступна технологія множення ВОЛЗ;
- Підключення та подальше обслуговування вузла відбувається просто. Також при виході з ладу абонентського терміналу чи подовжувача, це не вплине на роботу мережі.
Виділені цифрові оптичні лінії зв’язку чи темні волокна надають Вам можливість утворити корпоративну мережу, чи побудувати канали передачі даних та сервісів, використовуючи існуючі магістральні кабелі та ємності зв’язку від оператора, що вже змонтовані та експлуатуються.
Це дуже зручний спосіб утворити як комерційну так і адміністративну власну мережу ВОЛЗ, без необхідності прокладання кабелю, проходження всіх процедур проектування, погодження та монтажу.
Таким чином ви отримуєте постійний моніторинг та підтримку всього активного обладнання на каналі, гнучкість в налаштуванні й розширення можливостей лінії при звернені, низькі нормовані затримки та високу захищеність послуги.