Тестування СКС та ВОЛЗ – це завершальна стадія будівництва кабельних мереж, або окрема послуга, що дозволяє пройти верифікацію існуючим параметрам та стандартам мережі, при здачі об’єкта в експлуатацію.
- Тестування мідної мережі СКС
На етапі сертифікації мережа перевіряється на якість функціонування у всіх режимах експлуатації та вимогах, що до неї представлені стандартами та протоколами роботи, оскільки це є фундамент IT середовища підприємства. Саме надійна робота комп’ютерної та телефонної мережі, охоронних систем та інших слабострумних ліній зв’язку є запорукою успішної життєдіяльності компанії на протязі гарантійних та післягарантійних термінів СКС.
Тестування мідної мережі СКС (витої пари 5е, 6, 6А, 7) також включає в себе усунення виявлених недоліків, внесення необхідних коригувань. Тільки повне тестування здатне показати чітке представлення про цілісну систему і кожен окремий її елемент та надати гарантію на зазначений термін роботи мережі.
Для тестування СКС застосовують спеціальний пристрій, що має назву кабельного аналізатору. Такі прибори мають проходити щорічну повірку в лабораторіях метрології, оскільки точність інформації на виході має бути абсолютною.
Такі пристрої записують результати вимірювання на свій вбудований носій інформації, з якого потім роздруковується висновок про відповідність ліній СКС категорії, та нормативам мережевих протоколів. Після чого ці дані надається Замовникові.
Приховані дефекти можуть бути присутні навіть у високоякісній змонтованій мережі і лише високоточне тестування здатне виявити його.
Прибори такого класу здатні виміряти також параметри у вже змонтованій мережі:
- Визначення довжини кабелю;
- Визначення довжини до обриву чи короткого замикання в провіднику;
- Тональний генератор для трасування та ідентифікації кабелю;
- Визначення активних мережевих пристроїв до 1G/s
- Тестування PoE з навантаженням, згідно протоколу;
- Втрати (затухання) та зворотні втрати;
- Вплив електромагнітних полів.
- Тестування оптичної мережі ВОЛЗ
Тестування ВОЛЗ являє собою обов’язкову процедуру, що має бути виконана після процесу будівництва по монтажу лінії, та періодично в процесі її експлуатаційно – технічного обслуговування.
Замірювання параметрів ВОЛЗ дозволяє переконатись в якості виконаних монтажних робіт, відсутності прихованих дефектів, заводського браку та відповідність характеристик нормативним показникам.
Особливостями тестування ліній ВОЛЗ є:
- Можливість визначити потужність сигналу, а також показники його затухання в dB;
- Визначити місце пошкодження кабелю, оптичного розподільчого кросу як і переглянути дані про зварювання волокон;
Для задач широкого спектру тестування ліній все частіше використовують рефлектометр – потужний, багатофункціональний та інформативний пристрій для комплексної оцінки і подальшого аналізу стану ВОЛЗ.
Даний пристрій дає чітке представлення про довжину волокна, візуальне відображення і якість місць зварювання, точки з’єднання пасивними елементами мережі, загальні показники втрат потужності та затухання світлового сигналу.
Проте всі ці показники, як і сам пристрій можуть бути представлені лише в професіональному середовищі. Лише досвідчений оператор – фахівець може правильно задати точну початкову інформацію, прочитати дані рефлектограми, зробити відповідний аналіз, та надати заключення.
Тестування ліній СКС та ВОЛЗ, можна проводити на системах, що вводяться в експлуатацію, а також діючих мереж та каналів зв’язку на відповідність стандартам. Висновком цієї процедури є протоколи, що видає пристрій для кожного окремого відрізку мережі СКС, чи відповідні рефлектограми, що показують параметри затухань та кількість і якість зварювань на ВОЛЗ.