IP відеоспостереження – це інноваційні рішення в області способів та засобів організації охорони та контролю за Вашим бізнесом та особистим простором.
Ці системи здатні не тільки зафіксувати порушення периметру, несанкціоновані дії, а також попередити їх. Сьогодні системи відеоспостереження охопили абсолютно всі сфери бізнесу та життєдіяльності людини такі як, виробництво, банківську сферу, жилий та комерційний фонд, муніципальні заклади, сферу послуг.
Головними етапами встановлення системи відеоспостереження є:
- Кваліфікаційне проектування системи та вибір належного обладнання;
- Аналіз та монтаж комплексного рішення;
- Пусконалагоджувальні роботи і визначення алгоритмів керування, а також автоматизація процесів та відповідне інтегрування.
Використання цифрового запису потоків відео – стало нормою, для систем, що мають допомогти розпізнати обличчя, документи, автомобільні марки та номери, моменти початку пожежі чи аварії. Це стає можливим завдяки спеціальній комп’ютерній обробці таких відеоданих.
Сучасні камери мають широкий функціонал не лише за своїми оптичними якостями чи типом виконання корпусу та ступенем захисту. Також вони мають можливості панорамності, зміни нахилу, зміни масштабу, широконаправленості, вузьконаправленості, підсвічуванням кадру в темноті. Наразі функція фіксації руху чи зміни кадру, застосовується майже в усіх сучасних IP системах, проте все частіше втілюються потужні системи комп’ютерного опрацювання та розпізнання обличь.
Системи відеоспостереження також можуть бути виконані як по приводному так і безпровідному протоколу підключення. В цьому випадку при виборі типу побудови лінії зв’язку потрібно чітко керуватися рівнем безпеки, оскільки радіо потік легко зчитати, при необхідності. По мідному кабелю інформація також не є захищена на 100%. Там, де ризик несанкціонованого доступу є досить великим, зазвичай використовуються спеціальні захищені канали прокладки кабелю, а самі лінії будуються за допомогою ВОЛЗ (волоконно - оптичних ліній зв’язку).
Проектуючи систему відеоспостереження потрібно ураховувати особливості та технічні характеристики не лише камер, а й об’єктивів, мультиплексорів, цифрових відеорегістраторів, жорстких дисків (HDD, SSD), комутаторів з підтримкою технології PoE (Power over Ethernet), інжекторів PoE, подовжувачів PoE, тощо. А при кріпленні камер також слід враховувати параметри й необхідність захисних кожухів, кронштейнів, поворотних механізмів, модуляторів і т. д.
Цифрове відеоспостереження, працююче при підтримці мережі інтернет – це оптимальне рішення для сьогоднішнього покоління. Системи охоронного відеоспостереження, що мають вихід в глобальну мережу, дають можливість перегляду цифрових потоків з будь якого пристрою (смартфон, планшет, ПК), а також передавати інформацію (зберігати за межами офісу) на “хмарних” серверах та сервісах.
Відеоспостереження, має певний ряд важливих вимог, тому обов’язково має бути розроблена повна інженерна документація, після чого проведено якісний монтаж і пусконаладка системи. Тільки так Ви отримаєте скомпоноване комплексне рішення, розроблене спеціально за Вашими високими технічними вимогами, що працює за гнучким алгоритмом та здатне до масштабування і інтегрування під Ваші існуючі системи безпеки, чи ті що знаходяться на стадії проектування. А якщо ступінь захисту даних є достатньо високим, для збереження чи віддаленого доступу до Ваших відео потоків, може надаватись хмарне сховище, чи віртуальні сервери, з обмеженими правами і протоколами доступу.